KURUMSAL
KURUMSAL

1993 senesinde kurulan Mat Kağıtçılık Sanayi ve Ticaret A.Ş. (Mat Kağıt), Basım sektöründeki faaliyetine matbaalar için kağıt tedarikiyle başlayıp, zaman içerisinde ürün gurubunu serigrafi makine ve malzemeleri ile genişletmiştir. 2000 senesinden itibaren faaliyetlerine iç ve dış mekân reklam sektörüne yönelik ürün guruplarını da ekleyerek, reklam folyoları, dijital baskı folyoları, dijital baskı makine ve mürekkeplerinin tedarikini üstlenmiştir. 2009 yılından itibaren kesim, lazer ve oyma makinelerini ürün çeşitleri arasına ekleyip, 2019 yılında tüm ürün gruplarını sergileyebilecek nitelikte Mat Kağıt Demo Center bölümünü faaliyete geçirmiştir.

Mat Kağıt, Temsilcisi bulunduğu Hewlett Packard, Zünd, Eurolaser, Fotoba, Avery Dennison,Onyx, Caldera gibi, küresel bağlamda donanım, sarf malzemesi ve yazılım üreticisi firmaların, seçilmiş ürünlerini doğrudan ithal edip düzenli olarak stoklarda tutmaktadır. Aynı zamanda bu ürünlerin Türkiye genelinde pazarlama, satış ve dağıtımını yaparak teknik ve lojistik destekle, hizmet ağını her geçen gün genişleterek büyümeye devam etmektedir.

Mat Kağıt, faaliyet göstermekte olduğu sektörün mensuplarına, bu sektörde en düzeyli, en kaliteli ve sürdürülebilir hizmeti, düzenli ve üst düzeyli bilgi akışını, her bağlamda teknik, satış öncesi ve satış sonrası desteğini sunmaya özen göstermektedir. Bu hizmetleri sunarken, İstanbul Merkez Ofis, İstanbul Depo ve Demo Center ile Ankara  şubelerinde, satış, pazarlama, teknik servis, ithalat, muhasebe, finans, depo ve sevkiyat personeli istihdam etmektedir.

Mat Kağıt’ın vizyonu, Türk basım sektörüne, en yüksek, en yeni ve en güvenilir teknolojiyi sunarak pazarın kalite anlayışına katkıda bulunmak ve tüm bunları mümkün olabilecek en uygun, ekonomik koşullarla sağlayabilmek olmuştur.

Mat Kağıt’ın misyonu ise, öncelikli olarak hizmet verdiği sektör mensuplarına, en verimli, en kaliteli, en düzeyli hizmeti vererek, müşteri memnuniyetini maksimum seviyede sağlamak ve bu bağlamda hizmet kalitesini ve müşteri tatminini arttırarak sürdürmek olmuştur.