HABERLER
HABERLER
22
EKİ
Mat KaÄıtçılık Sign Ä°stanbul'da Yeni HP Ãözümlerini Tanıttı. Mat Kağıtçılık Sign İstanbul'da Yeni HP Çözümlerini Tanıttı.

Mat Kağıtçılık Satış ve Pazarlama Müdürü Metin Gönülkırmaz ile firmanın fuarda tanıttığı ürünler hakkında konuştuk. Gönülkırmaz, fuara dair değerlendirmelerini de dergimizle paylaştı.

10-13 Eylül tarihleri arasında Sign İstanbul Fuarı’na katılan Mat Kağıtçılık, distribütörlüğünü yürüttüğü HP baskı makinelerini yazıcılarını ziyaretçilerle buluşturdu. Biz de Mat Kağıtçılık Satış ve Pazarlama Müdürü Metin Gönülkırmaz ile firmanın fuarda tanıttığı ürünler hakkında konuştuk. Gönülkırmaz, fuara dair değerlendirmelerini de dergimizle paylaştı.

Fuar firmanız açısından nasıl geçti? Fuar öncesi beklentilerinizi karşıladı mı?

Fuar dönemi öncesinde temas kurduğumuz ve standımızı ziyaret etmesini beklediğimiz müşterilerimiz yeni teknoloji ürünlerimizi incelemek ve ileriye yönelik yatırımlarını planlamak amaçlı fuar ziyaretinde bulundular. Bu açıdan tahminlerimiz doğrultusunda satış odaklı beklentilerin düşük olduğu bir fuar dönemi geçirdiğimizi belirtebilirim. Sign İstanbul 2015 Fuarı öncesinde yaptığımız değerlendirmelerde siyasi ve ekonomik belirsizlik sebebi ile ziyaretçi sayısının düşük olacağı yönünde fikirler hakimdi, nitekim sonuç da bu şekilde oldu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fuarda sergilediğiniz çözümler hakkında bilgi alabilir miyiz?

Fuarda HP Latex 300 serisi makinelerimizin tanıtımını yaptık. Yeni ürün gurubumuzda üç modelimiz bulunmaktaydı, bu modellerimize ek olarak HP Latex 370 modelimiz eklendi.

 

Standımızda HP Latex 330, HP Latex 360 ve HP Latex 370 makinelerimizin tanıtımı ve satışlarını gerçekleştirdik. HP Latex 370 makinemizdeki yenilikler şu şekildedir; HP Latex 360 makinemizdeki tüm teknik özellikler ile aynı olup, özellikle mürekkep maliyet avantajı sağlaması bakımından makinemizde 770 ml.’lik kartuşlar yerine 3 litrelik ambalajlar halinde mürekkep yüklenebilmektedir. Bu da takribi olarak mürekkep maliyetlerinde %20-25 oranında bir tasarruf anlamına gelmektedir. Böylelikle HP Latex 360/370 makinelerimiz de endüstriyel üretime yönelik bir maliyet elde etmeye başladık. Daha önce HP Latex 360 makinemize yatırım yapan müşterilerimiz içinde HP Latex 370 upgrade kitlerimizi sunduk. Tercih eden müşterilerimiz makinelerini HP Latex 370 durumuna getirebilmektedirler.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fuarda ziyaretçilerin en çok ilgi ve talep gösterdiği çözümleriniz nelerdi?

Sign İstanbul Fuarı’nda standımızı ziyaret eden müşterilerimiz makineler gurubumuzda en çok HP Latex 370, sarf ürünler gurubumuzda Re-Board karton panellerimiz ile ilgilendiler. Re-Board markalı ürünlerimiz, günümüzde reklam sektöründe çok yönlü kullanılabilen bir malzeme durumuna geldi. Yüzde yüz geri dönüşümlü olması, dayanıklılığı ve hafif olması bakımında oldukça kullanışlı bir ürün durumundadır. UV dijital baskı makinelerinde ve dijital kesim makinelerinde mükemmel üretim sonuçları vermektedir. Tüm bu özellikler doğrultusunda sektörde farklılık ve yenilik arayışında olan firmaların oldukça ilgisini çekti.

Fuar ziyaretçi profiline dair değerlendirmenizi öğrenebilir miyiz?

Fuarı ziyaret eden ziyaretçi sayısı azdı ancak standımızı ziyaret eden firma temsilcileri de gerçek anlamda ürün araştırmak için ya da ileriye yönelik yatırım yapmak üzere fuarı ziyaret eden firmalardı.