HABERLER
HABERLER
03
EKİ
Mat KaÄıtçılık HP ve Zünd Ãözümlerindeki Yenilikleriyle Sign Ä°stanbulâda Mat Kağıtçılık HP ve Zünd Çözümlerindeki Yenilikleriyle Sign İstanbul’da
4-8 Ekim tarihleri arasında düzenlenen Sign İstanbul Fuarı’na geniş ürün portföyü ile katılacak olan Mat Kağıtçılık standında bu yıl en çok dikkat çekecek çözümlerin başında, HP Latex baskes serisinin yeni modelleri ve Zünd sistemlerinde yeni 3.6 Kw Router modülü gelecek.
 

4-8 Ekim tarihleri arasında düzenlenen Sign İstanbul Fuarı’na geniş ürün portföyü ile katılacak olan Mat Kağıtçılık standında bu yıl en çok dikkat çekecek çözümlerin başında, HP Latex baskes serisinin yeni modelleri ve Zünd sistemlerinde yeni 3.6 Kw Router modülü gelecek. Biz de firmanın fuar planlamaları hakkında bilgi almak üzere Mat Kağıtçılık Satış ve Pazarlama Müdürü Metin Gönülkırmaz ile görüştük.

Öncelikle 2017 yılının ilk dokuz ayında firmanızda ne gibi gelişmeler var bilgi alabilir miyiz? Geçen sürece dair sektörün hareketliliğini nasıl değerlendiriyorsunuz?

2017 yılına HP ürünlerimizdeki yeniliklerin sunumları ve müşterilerimize yeni ürün demoları ile başladık ve aynı şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Sektörümüzde faaliyet gösteren firmaların bir çoğunda iş miktarları bir süre özellikle yaz döneminde oldukça azaldı, şimdi işlerin bir miktar artış gösterdiğini belirtebiliriz. Genel olarak önümüzdeki günlerin daha yoğun bir tempoda geçeceğini tahmin etmekteyiz.

Bu yıl sektöre sunduğunuz yeni ürünler varsa bilgi verebilir misiniz?

En son FESPA Hamburg Fuarı’nda dünya dijital baskı sektörüne, HP tarafından sunulan HP Latex 315 Print and Cut ve HP Latex 335 Print and Cut modellerimiz tanıtıldı. Baskı ve kesim konusunda en hızlı çözüm olarak sunduğumuz bu modellerimiz 137 cm ve 162 eninde baskı ve kesim yapabilmektedir. Ayrıca ZÜND markalı ürünümüzde kalite ve hız konusunda oldukça fark yaratacak yenilikler olduğunu belirtebiliriz. Özellikle geçtiğimiz yıl sunmuş olduğumuz ARC otomatik uç değişimine ilaveten bu yıl 3.6 kw router modülümüzü sektöre sunmaktayız.

HP Latex serisi kapsamında Sign İstanbul Fuarı’nda hangi çözümlerinizi tanıtacaksınız? Bu ürünler hakkında okuyucularımıza bilgi verebilir misiniz?

Fuar süresince standımızda çok sayıda farklı özelliklere sahip HP Latex 300 ve 500 serisi ürünlerimizi sergileyeceğiz. Standımızda HP Latex 315 Print and Cut modelimizi ilk defa sektörümüze sunma fırsatı bulacağız. Makinemizde baskı ve kesim uygulamalarını göstereceğiz. HP Latex 375, üç litrelik mürekkep kartuşu kullanan, ekonomik yatırım bedeli ve sarf maliyetleri ile ön planda olan modelimizi sergileyeceğiz. HP Latex 335 Print and Cut ve normal baskı modelimiz ile düşük miktarlarda baskı hacmi olan, çok ekonomik yatırım bedeli ile yatırım yapmak isteyen firmaların ilgi göstereceği modelimizi sergileme imkanımız olacak. HP Latex 570 modelimiz ile ekonomik sarf maliyetleri ve baskı kapasitesi açısında son teknoloji ürünümüzü sergileyeceğiz.

Endüstriyel üretim yapan işletmelerin yatırım yaptığı fuarda HP Latex 3200 modelimiz ön planda olacak. Bu modelimiz de son dönemde yazılım üzerinde ve makine mekaniğinde yapılan yenilikler ve yeni eklenen özellikler, hız ve kapasite açısından önemli farklar getirmiştir. Tüm bu özellikleri standımızda yatırımcılara göstermeyi planlıyoruz.

Fuarda ayrıca, temsilciliğini yürüttüğünüz Zünd marka kesim sistemlerini tanıtacak mısınız? Ziyaretçiler Zünd markasına dair ne gibi yenilikler bulacak?

Zünd G3 ürünümüzde son yıllarda bazı önemli aparatlar ve özellikler makine modellerimize eklenmişti, örneğin ARC Otomatik uç değişimi geçtiğimiz yıl oldukça ilgi çekmiş ve bu özelliğe sahip modellerimizin siparişlerini halen almaktayız. Şimdi çok yeni ve güçlü bir özellik daha eklendi: 3.6 Kw Router modülümüz ile 20 mm kalınlığında akrilik levhalar çok hızlı ve kaliteli bir şekilde kesim yapılabiliyor. Fuar süresince akrilik, mdf, alüminyum, alüminyum kompozit panel, re-board ve karton türünde çok çeşitliliğe sahip ürünlerin kesim demolarını yapabilme fırsatı bulacağız.

Fuarda standınızda sergilenecek diğer çözümler neler?

Standımızda sarf ürün gruplarımızda yer alan SENFA Decoprint Pearl ışıklı lightbox uygulamalarında kullanılan polyester bazlı kumaşımızın sunumlarını yapacağız. Diğer yandan Re-Board ürünlerimizden yapılmış, çeşitli uygulamaların sunumları da standımızda bulunacak.

Fuarda ziyaretçilere özel kampanyalar olacak mı?

Fuar organizasyonları bizim gibi endüstriyel teknoloji ürünleri sunan ve servisi sağlayan firmalar için çok önemli alanlar. Genelde yatırım yapmak isteyen dostlarımız bu organizasyonları fırsat olarak kabul edip burada ilgilendikleri ürünleri bir arada görebilme fırsatı buluyorlar. Dolayısıyla fuar organizasyonları yatırım yapacak işletmeler ve bizler için önemli bir buluşma noktası.

SIGN İstanbul fuarında da standımızda bulunan makineler için özel imkanlarımız mutlaka olacak; standımızda bizleri ziyaret eden firmalara sunacağımız özel imkanlar hakkında bilgileri kendilerine aktaracağız.

Bu yıl Sign İstanbul Fuarı’nda ziyaretçi ve katılımcı açısından beklentileriniz nedir?

SIGN İstanbul 2017 fuarına yönelik hazırlıklarımızı tamamladık. Fuarın Printtek fuarı ile aynı zamanda olması ve süresinin 5 gün olması kesinlikle önemli bir avantaj sağlayacaktır. Son yıllarda matbaa ve ambalaj sektörünün dijital baskı teknolojilerine yönelik ilgisi, yapılan yatırımlar ve gelecekte olacak gelişmeleri de göz önünde bulundurursak bu fuar organizasyonu çok önemli bir buluşma noktası niteliği taşımakta. Mevsim olarak hava koşullarının engelleyici olmadığı bu fuar organizasyonunda bizim birinci hedefimiz, yeni geliştirilen ürünlerin tüm özellikleri ve ön plana çıkan farklılıklarını sektör mensubu dostlarımıza, en kolay ve basit şekli ile anlatmayı hedefliyoruz.

2018 yılında hedefleriniz neler?

Mat Kağıtçılık olarak öncelikle hizmet kalitemizi yüksek tutmaktayız. Servis sağladığımız müşterilerimizde Türkiye genelindeki memnuniyet oranımız sürekli en yüksek seviyededir. Temsilciliğini yaptığımız markalar sektöre yön veren ve içinde bulunduğumuz pazara katma değer sağlayan markalar olduğu için, bizler bu bilinç ile müşterilerimize hizmet vermekteyiz. 2018 yılında sektörde bazı uygulamaların akışını değiştirecek nitelikte farklılıklar olabilir. 2018’in ortalarında bu yenilikler hakkında detayları duyuracağız.