HABERLER
HABERLER
17
OCA
Mat KaÄıt Zünd Kesici Markasıyla FESPA Eurasia Fuarıâna Katıldı Mat Kağıt Zünd Kesici Markasıyla FESPA Eurasia Fuarı’na Katıldı

8-11 Aralık tarihleri arasında düzenlenen FESPA Eurasia Fuarı’nda Zünd marka kesici makinelerini ziyaretçilerine tanıtan Mat Kağıt fuarda her zaman olduğu gibi ilgi odağı oldu.

Biz de hem fuarda sergilenen çözümlerin detaylarını öğrenmek hem de fuar hakkında konuşmak üzere Mat Kağıt Satış ve Pazarlama Müdürü Metin Gönülkırmaz ile görüştük.

Öncelikle fuarda sergilediğiniz çözümler hakkında bilgi alabilir miyiz?

Fespa Eurasia Fuarı’nda standımız tamamen Zünd üzerine kurgulanmıştı. Standımızda sergilediğimiz Zünd G3 XL-2500 makinemiz özellikleri içinde ARC otomatik uç değişim özelliği de mevcut durumdaydı. Ayrıca standımızda HP Latex 570 ve HP Latex 330 model makinelerimizi de sergileme fırsatı bulduk.

Fuarda ilk defa lanse edilen ve en çok öne çıkardığınız çözümleriniz hakkında bilgi alabilir miyiz? Ziyaretçilerinizin ürünlerinize ilgisi nasıldı?

Reklam sektöründe yoğun olarak tercih edilen Zünd G3 Dijital Kesici modelimiz ile ilgili çok önemli yeniliklerimizi Fespa Eurasia Fuarı’nda sunduk. Zünd G3 Tam Otomatik Uç Değişim Sistemi ARC, ilk olarak Drupa 2016’da müşterilerimize sunulmuş ve çok büyük ilgi görmüştü. Sektörümüzde, yoğun olarak kullanılan sert levhaların işlenmesinde (Pleksi, MDF, Saf Alüminyum, kompozit, Forex vb...), CNC router sistemine sahip kesim masaları kullanılmaktadır. Sert levhaların işlenmesinde delme, kanal açma, “V” kanal açma, kazıma, gravür ve parlatma gibi ihtiyaçları gerçekleştirmek için kesim uçları manuel olarak değiştirilmektedir. Manuel uç değişimi oldukça zahmetli ve zaman alan bir işlemdir.

Zünd G3 tam otomatik router sistemi ”ARC” ile 7 adet farklı kesim bıçağı makine şarjör ünitesine yerleştirilir ve tüm farklı işlemler tam otomatik olarak gerçekleştirilir. Makine, planlanan iş doğrultusunda işlem sırası gelen kesim ucunu otomatik olarak alır, kullanır, temizler ve şarjör ünitesine bırakır. Şarjör ünitesine yerleştirilen 3 adet yedek uç ile 7/24 üretim sıfır zaman kaybı ile gerçekleşir. Bu özellikler üreticiler için oldukça önemli avantajları beraberinde getirmektedir.

Zünd G3 Tam Otomatik Uç Değişim Sistemi ”ARC” ile %200-300 oranında verimlilik artışı sağlanarak, manuel uç değişimlerinde ortaya çıkabilecek riskler ve fireler önlemektedir. Küçük ebat sonlandırma ihtiyacı olan firmalar ve kopyalama merkezleri için üretilen Zünd S3 Dijital Kesici modelimiz ise, arkasında bulunan otomatik besleme ünitesine paleti ile yerleştirilen tabaka ürünlerin, besleme, kesim ve toplamasını tam otomatik olarak gerçekleştirmektedir.

Toplama ünitesinde kullanılan Robot sistem, kesilmiş ürünleri ayrı ayrı istiflemektedir. Zünd S3 modelimizde de küçük ebat sonlandırma ihtiyaçları tam otomatik olarak gerçekleştirilmekte ve verimlilik ve üretim kapasitesi konularında sektörün standartlarını sürekli yukarıya taşımaktadır.

Fuarı katılımcı oranı ve ziyaretçi profili açısından nasıl değerlendiriyorsunuz? Fuar beklentilerinizi karşıladı mı?

Fuarın beklentilerimizi ziyaretçi sayısı açısından karşılamadığını belirtebiliriz. Ancak gelen sınırlı sayıdaki ziyaretçi sayısına rağmen ürünlerimize ilgi oldukça iyiydi.

Fuar görüşmelerinizin ışığında, gelen ziyaretçiler içerisinde yatırımcılar ağırlıkta mıydı?

Birçok firma yatırım yapma isteğinde fakat ekonomik, siyasi gelişmeler ile beraber gelişen terör olayları bazı yatırımcıları karar vermekte zorluyor. 2016 bizim açımızdan başarılı bir yıldı, umarım 2017 yılını da başarılı satışlarımız ile tamamlarız.