HABERLER
HABERLER
22
ARA
Mat KaÄıt, ZUND çözümleriyle beÄeni topladı Mat Kağıt, ZUND çözümleriyle beğeni topladı

“Reklam sektöründe yoğun olarak tercih edilen ZUND G3 Dijital Kesici modelimiz ile ilgili çok önemli yeniliklerimizi Fespa Eurasia Fuarı’nda sunduk”

Mat Kağıt, Türkiye distribütörü olduğu ZUND markasının çözümlerini Fespa Eurasia Fuarı’nda sergiledi. Fuarla ilgili olarak Mat Kağıt Satış Müdürü Ümit Bozkurt sorularımızı yanıtladı.

DSCF7959Mat Kağıt olarak temsilcisi olduğunuz ZUND markası ile katılım gösterdiniz. Öncelikle fuara hangi beklentilerle katıldınız? Beklentilerinizi karşılayan bir fuar oldu mu? Hem katılımcı ve hem de ziyaretçi gözüyle değerlendirmeniz nasıl?

Ziyaretçi sayısı açısından çok yoğun bir fuar değildi fakat standımızı ziyaret eden, özellikle Zünd ürünümüzü incelemek isteyen müşterilerimiz yoğunluktaydı. Standımızın ana teması Zünd olduğu için gelen ziyaretçilerimizin de çoğunlukla bu ürünümüze odaklanması bizim açımızdan beklentileri karşıladı diyebiliriz.

Mat Kağıt, alanında uluslararası markaların Türkiye temsilciliğini başarıyla sürdürüyor. Bu markalar hakkında okuyucularımızı bilgilendirir misiniz?

Mat Kağıt olarak Hewlett Packard, Zünd, Eurolaser, Fotoba, Avery Dennison, Politape, Senfa Decoprint, Onyx, Caldera gibi, küresel bağlamda donanım, sarf malzemesi ve yazılım üreticisi firmaların, seçilmiş ürünlerini doğrudan ithal edip düzenli olarak stoklarımızda bulundurmaktayız. Aynı zamanda bu ürünlerin Türkiye genelinde pazarlama, satış ve dağıtımını yaparak teknik ve lojistik destekle tüm Türkiye geneline hizmet vermekteyiz.

Fespa Eurasia Fuarı’nda hangi çözümlerinizle yer aldınız? Ürünlerinize ziyaretçilerin ilgisi nasıldı? Daha çok ilginin ve talebin yoğunlaştığı çözümler neler oldu?

Reklam sektöründe yoğun olarak tercih edilen Zünd G3 Dijital Kesici modelimiz ile ilgili çok önemli yeniliklerimizi Fespa Eurasia Fuarı’nda sunduk. Zünd G3 Tam Otomatik Uç Değişim Sistemi ARC. Bu ürün özelliği ilk olarak Drupa 2016’da müşterilerimize sunulmuş ve çok büyük ilgi görmüştü. Sektörümüzde, yoğun olarak kullanılan sert levhaların işlenmesinde (Pleksi, MDF, Saf Alüminyum, kompozit, Forex vb…), CNC router sistemine sahip kesim masaları kullanılmaktadır. Sert levhaların işlenmesinde delme, kanal açma, “V” kanal açma, kazıma, gravür ve parlatma gibi ihtiyaçları gerçekleştirmek için kesim uçları manuel olarak değiştirilmektedir. Manuel uç değişimi oldukça zahmetli ve zaman alan bir işlemdir.

DSCF7960

Zünd G3 tam otomatik router sistemi ”ARC” ile 7 adet farklı kesim bıçağı makine şarjör ünitesine yerleştirilir ve tüm farklı işlemler tam otomatik olarak gerçekleştirilir. Makine, planlanan iş doğrultusunda işlem sırası gelen kesim ucunu otomatik olarak alır, kullanır, temizler ve şarjör ünitesine bırakır. Şarjör ünitesine yerleştirilen 3 adet yedek uç ile 7/24 üretim sıfır zaman kaybı ile gerçekleşir. Bu özellikler üreticiler için oldukça önemli avantajları beraberinde getirmektedir.

Zünd G3 Tam Otomatik Uç Değişim Sistemi ”ARC” ile %200-300 oranında verimlilik artışı sağlanarak, manuel uç değişimlerinde ortaya çıkabilecek riskler ve fireler önlemektedir. Küçük ebat sonlandırma ihtiyacı olan firmalar ve kopyalama merkezleri için üretilen Zünd S3 Dijital Kesici modelimiz ise, arkasında bulunan otomatik besleme ünitesine paleti ile yerleştirilen tabaka ürünlerin, besleme, kesim ve toplamasını tam otomatik olarak gerçekleştirmektedir. Toplama ünitesinde kullanılan Robot sistem, kesilmiş ürünleri ayrı ayrı istiflemektedir. Zünd S3 modelimizde de küçük ebat sonlandırma ihtiyaçları tam otomatik olarak gerçekleştirilmekte ve verimlilik ve üretim kapasitesi konularında sektörün standartlarını sürekli yukarıya taşımaktadır.