HABERLER
HABERLER
16
OCA
Mat KaÄıt Sign Ä°stanbul Fuarıânda Son Teknoloji Ãrünlerini Sergiledi. Mat Kağıt Sign İstanbul Fuarı’nda Son Teknoloji Ürünlerini Sergiledi.
Mat Kağıtçılık A.Ş., 28 Kasım – 01 Aralık 2013 tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen Sign İstanbul 15. Uluslararası Açıkhava Reklamcılığı Fuarı’nda her yıl olduğu gibi bu yıl da temsilciliğini yaptığı dünya markalarının ürünlerini, dünyanın dört bir yanından gelen ziyaretçiler ile buluşturdu.
Mat Kağıt Sign İstanbul Fuarı’nda Son Teknoloji Ürünlerini Sergiledi

Fuarda sergiledikleri ürünleri hakkında Mat Kağıtçılık A.Ş. Satış ve Pazarlama Müdürü Metin Gönülkırmaz ile bir söyleşi gerçekleştirdik.

Öncelikle fuarda hangi ürünlerinizi tanıttığınızı öğrenebilir miyiz?

15. Sign İstanbul Fuarı’nda Hp Latex 3000, Hp Scitex FB700, Hp Designjet L26500, Zünd G3 XL-3200 ve Fotoba iş sonlandırma makinelerimizi sergiledik.

Fuarda ilk defa lanse ettiğiniz ya da öne çıkardığınız ürünleriniz hakkında bilgi alabilir miyiz? Bu ürünler ile kullanıcıların hangi ihtiyaçlarına çözüm sunuyor ve kullanıcılara ne gibi avantajlar sağlıyorsunuz?

Aslında tüm ürünlerimizin sektörümüzde önem derecesi oldukça fazladır ancak bu fuarda ön planda sergilediğimiz ürünümüz, yeni nesil latex mürekkep teknolojisine sahip HP Latex 3000 makinemizdi. Hp Latex 3000 makinemizin düşük mürekkep maliyet avantajı, yeni mürekkep ile çizilme direncinin artması ve yüksek kaliteli baskıları saatte 180 m2’lere varan süratler ile yapılabiliyor olması müşterilerimizin oldukça beğenisini topladı. Hp Latex 3000 makinemize yatırım yapan müşterilerimiz sektörde gerçekten rakiplerine karşı kalite ve maliyet anlamında ciddi farklılık getireceğini düşünüyorum.

Standımızda sergilemiş olduğumuz diğer yeni ürünümüz Fotoba kesim makinemiz de oldukça ilgi topladı. Dijital baskı sektöründe posterler, afişler, billboard ve citylight baskılarının kenar kesiminde yüksek kalite ve hız ile standartları tekrar oluşturacağını düşündüğümüz bir iş sonlandırma makinesi olduğunu düşünüyorum.

İş sonlandırma alanında diğer makinemiz olan Zünd G3 ise üstün kesim kalitesi, kesim hassasiyeti ve çok çeşit materyali yüksek standartlarda kesebiliyor olması sayesinde son yıllarda gerçekleştirmiş olduğumuz projeler ile beraber standımızda gerçek anlamda satın alma kararı vermiş olan müşteriler ile görüşmemize fırsat vermiştir.

HP ürün grubumuzda bulunan Hp Scitex FB700 UV makinemiz sert malzemelere direk baskı yapmak isteyen müşterilerimizin diğer fuar organizasyonlarında olduğu gibi yine yoğun ilgisini çekti ancak bu fuarda standımıza gelen müşterilerimiz ile görüşmelerimiz bu makinemizin özelliklerini konuşmak yerine makinemizi nasıl satın alabilecekleri yönünde gerçekleşti ve tabii ki bu durum da bizleri oldukça memnun etti.

Sign İstanbul Fuarı öncesinde HP Designjet L26500 Latex makinemiz için bir kampanya duyurumuz oldu ve kampanyamız da fuarda standımızı ziyaret eden müşterilerimiz tarafından oldukça ilgi topladı. Makinemizin fiyatında çok avantajlı bir fiyat belirledik ve en önemlisi döviz kurlarının yüksek seyir ettiği bu dönemde biz USD kurunu 1.80 TL olarak sabitledik. Bu da yatırım yapmak isteyen müşterilerimiz için oldukça önemli bir fırsat oldu.

Sign İstanbul 2013 bu sene firmanız açısından nasıl geçti? Ziyaretçi ve katılımcı profili açısından beklentilerinizi karşıladı mı?

Sign İstanbul sektörümüzün hakikaten çok önemli bir fuarı. Özellikle yatırım kararı ile standımızı ziyaret eden müşteri kitlesi de bunun ispatı niteliğinde.

Önümüzdeki sene Eylül ayında düzenlenecek Sign İstanbul ve Aralık ayında düzenlenecek FESPA Eurasia Fuarlarına katılacak mısınız?

Sign İstanbul Fuarı sektörümüzün önem verdiği bir fuar; problemimiz sadece fuar tarihi ile ilgiliydi, yeni zamanlama bizce çok uygun oldu.

2014 Sign Fuarı’na katılmayı planlıyoruz. Fespa Eurasia Fuarı ise bizim tedarikçilerimizin katıldığı bir bölgesel fuar olduğu için şu an tedarikçilerimizin katılım planları konusunda henüz bir fikrimiz yok.

2014 yılında firmanızın sektöre sunacağı yenilikler olacak mı? 2014 yılında ürün yelpazenize eklemeyi planladığınız ürünler var mı?

2014 yılı bizim için birçok yeniliğin duyurusunu yapacağımız ve bizler için gerçekten heyecan verici bir yıl olacak. Temsilcisi bulunduğumuz ürünlerin sergileneceği fuar organizasyonlarında daha çok basılı medya alanlarına sahip uygulama örnekleri sergilemeyi planlıyoruz.