HABERLER
HABERLER
07
HAZ
Mat KaÄıt FESPA 2017âde Distribütörü OlduÄu Markaların Standındaydı Mat Kağıt FESPA 2017’de Distribütörü Olduğu Markaların Standındaydı

Mat Kağıt, Türkiye Distribütörü olduğu HP, ZÜND, FOTOBA, SENFA, KATZ ve AVERY DENNİSON markalarının FESPA 2017 standında Türkiye’den gelen müşterilerini ağırlayarak, kendilerine yenilikler hakkında bilgi verdi. Biz de Mat Kağıt A.Ş. Satış ve Pazarlama Müdürü Metin Gönülkırmaz ile bir araya gelerek fuarda sergilenen HP ve ZÜND çözümleri hakkında bilgi aldık.

 

Öncelikle fuarla ilgili genel değerlendirmenizi alabilir miyiz?

Fespa Hamburg 2017 fuarında Türkiye Distribütörü olarak bulunduğumuz HP, ZÜND, FOTOBA, SENFA, KATZ ve AVERY DENNİSON firmaları katılımcı olarak fuarda yer aldılar. Bizlerde, Mat Kağıt A.Ş. satış ekibi olarak Türkiye’den gelen müşterilerimizi karşılayıp kendilerine yenilikler hakkında bilgiler aktardık. Tüm dünyadan ziyaretçi sayısı oldukça fazlaydı ancak Türkiye’den gelen ziyaretçi sayısı daha önceki yıllara göre biraz düşüktü.

Fuarda sergilenen HP çözümleri neler? Ayrıca HP’nin yeni bas&kes çözümü hakkında bilgi alabilir miyiz?

HP ve ZÜND markalı ürünlerimizde yenilikler dikkat çekiciydi. Reklam sektörüne sunulan HP Latex ürün gurubumuzda yer alan HP Latex 315 ve HP Latex 335 modellerimize entegre edilen kesici ünite ile bas ve kes konusunda sektöre hızlı, düşük maliyetli ve yüksek kaliteli bir çözüm sunduk. Ayrıca yine HP Latex mürekkeplerimiz ile tekstil transfer baskı konusunda örnek çalışmalar da fuarda oldukça ilgi topladı.

HP’nin geliştirmiş olduğu bas – kes çözümü üreticiye çok ciddi anlamda hız katacak bir çözüm durumundadır. Yoğun üretim temposuna ihtiyaç duyan işletmeler için oldukça verimli bir çözüm olduğunu söyleyebiliriz. Endüstriyel ürünler grubumuzda HP Scitex FB17000, saatte 1000m2 baskı kapasitesi ile göz doldurdu. 160 x 320 cm ebatlarında baskı yapabilen bu makinemiz, yüksek üretim hacimlerini yüksek baskı kalitesi ile birleştirerek gerçek anlamda üreticileri memnun edecek mürekkep maliyetleri ile çalışabilecek yegane teknoloji olduğunu bir kez daha ispatladı. ZÜND ürünlerimizdeki gelişmeler oldukça dikkat çekti.

Örneğin önümüzdeki yıllara yönelik sunulan ve şu an sadece tekstil bazlı ürünlerin kesimini yapabilen Zünd Lazer ünitesi çok önemliydi. Bu ürün için gelişmeler devam edecektir. Ayrıca Zünd G3 ARC modülümüzü yeni gören müşteriler bu özellik hakkında oldukça detaylı bilgiler aldılar. Daha önce Zünd yatırımı yapan müşterilerimiz şimdi makinelerinde ARC Up-Grade talep etmekteler. Karton ambalaj pazarına veya hız ve kapasite arayan işletmelere yönelik ZÜND D3 model makinemiz oldukça beğeni topladı. ZÜND D3 çift köprülü bir modelimizdir. Bir makineden iki makine performansı elde edilebilmektedir. Bu ürünlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak isteyen müşterilerimiz ile görüşmelerimiz devam etmekte.

Fuarın ziyaretçi profilini nasıl değerlendiriyorsunuz? Beklentilerinizi karşılayan bir fuar oldu mu?

Türkiye’den çok fazla ziyaretçi gelmedi fakat gelen firmalarda yatırım yapmak isteyen, tercihlerini büyük oranda belirlemiş ve son kararı makineleri fuarda gördükten sonra verecek müşterilerimizdi. FESPA Hamburg fuarını ziyaret eden müşterilerimizi HP’nin organizasyonları ile beraber en iyi şekilde ağırlamak için elimizden geleni yaptık.

Fuarda yeni projeler gündeme geldi mi? Önümüzdeki yıllarda dijital baskı konusunda gelişmeler ne yönde olacak?

En yeni teknolojileri pazara sunmaktayız. Tabii ki teknolojiyi geliştiren bu firmaların sürekli ürün geliştirme çalışmaları devam ediyor. Önümüzdeki yıllarda reklam sektörüne yön verecek ve üretimde fark yaratacak ürünler de mutlaka gelecektir.