HABERLER
HABERLER
02
EKİ
Ä°zmir Firmalarından Erdal Etiket Yatırımlarına Zünd G3 ile Devam Ediyor İzmir Firmalarından Erdal Etiket Yatırımlarına Zünd G3 ile Devam Ediyor
Geçtiğimiz günlerde Mat Kağıtçılık A.Ş. aracılığıyla Zünd G3 dijital kesim makinesine yatırım kararı alan Erdal Etiket’in firma sahibi Okşan Özhelvacı ile bir söyleşi gerçekleştirdik.
İzmir Firmalarından Erdal Etiket Yatırımlarına Zünd G3 ile Devam Ediyor

1968 yılında Erdal Bakan tarafından Kemeraltı’nda 100m2’lik bir alanda kurulan Erdal Etiket, bugün Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi’ndeki 5000m2’lik yerinde reklam sektörüne olduğu kadar otomotivden gıda sektörüne kadar birçok farklı alanda hizmet vermektedir. Biz de geçtiğimiz ay Mat Kağıtçılık aracılığıyla Zünd G3 dijital kesim makinesine yatırım yaparak işlerini büyüten ve bu sayede müşterilerine daha hızlı yanıt verebilmeyi hedefleyen Erdal Etiket’in firma sahibi Okşan Özhelvacı ile bir söyleşi gerçekleştirdik.

Erdal Etiket’ i tanıyarak faaliyetleri hakkında bilgi alabilir miyiz?

1968 yılında kurucumuz Erdal Bakan tarafından Kemeraltı’nda 100m2 alanda kurulan Erdal Etiket, bugün Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi’nde 5000m2’lik yeni yerinde, yeni makine yatırımları ile hizmetine devam etmektedir. Asıl faaliyet konusu olan serigrafi baskıdan asla vazgeçmeyerek; müşterilerimizin istekleri doğrultusunda hem rulo, hem tabaka dijital baskı, tampon baskı, lazer markalama, gravür oyma, plasto (damla) döküm ve kesim işleri yapmaktayız.

 

Kurulduğunuz günden bu yana, müşteri portföyünüz nasıl şekillendi? Şu anda daha çok hangi sektörlere hizmet veriyorsunuz?

Müşteri istek ve beklentilerini iyi algılayıp, kaliteli ürünü zamanında sunmanın vermiş olduğu avantaj ile farklı sektörlerde yeni müşteriler kazandık. Böylece her geçen gün müşteri pörtföyümüz arttı. Dünyaca bilinen firmalara iş yapmak bugün en büyük gururumuzdur. Şu anda otomotiv, gıda, elektrik-elektronik, market, inşaat ve enerji sektörlerine hizmet vermekteyiz ve aynı zamanda ajanslarla da çalışmaktayız.

Makine parkurunuzu kısaca tanıyabilir miyiz? Sahip olduğunuz makinelerin özellikleri nelerdir?

Makine parkurumuzda; tam otomatik serigrafi baskı makineleri, tampon baskı makineleri, dijital bas-kes makineler, Flat Rulo (hibrid) 3,20’lik dijital baskı makinesi, lazer markalama, plasto döküm, CNC Döküm, pantograf makinesi, büyük ebat kalıphanemiz, CNC Router kesim makinesi ve yeni bünyemize kattığımız Zünd G3 dijital kesim makinesi vardır.

Makine yatırımınızda Zünd G3 tercih ettiniz ve Mat Kağıtçılık A.Ş. ile işbirliği gerçekleştirdiniz. Bu noktada yatırımı yaptığınız marka ve distribütörden memnun musunuz? Teknik destek anlamında yeterli hizmeti alabiliyor musunuz?

Mat Kağıtçılık A.Ş ile Zünd G3 dijital kesim makinesi yatırımına yönelik 1,5 yıldır görüşme halindeyiz. Yaptığımız araştırmalar sonucunda Zünd G3 dijital kesim makinesinin bu konudaki en doğru makine olduğuna karar verdik. Hakikaten sektöründe lider bir makine. Arkasında Mat Kağıtçılık A.Ş. gibi bir firmanın olmasının yanı sıra servis konusunda da sorun yaşamayacağımızı bilmek, yatırım tercihimizi belirleyen en etkili faktörlerden biridir.

“Teknolojiye ayak uydurabilen, başarılı çalışmalarla kendisini kanıtlayan ve müşteri memnuniyetini sağlayan şirketler ayakta kalıyor”

Serigrafi ve reklam sektörünü genel olarak değerlendirecek olursak; Erdal Etiket olarak faaliyete başladığınız yıllarla sektörün bugünkü konumu arasında ne gibi farklılıklar olduğunu söyleyebilirsiniz?

Bu işe başladığımız yıllara dönüp baktığımızda; o yıllarda serigrafi işinin ne kadar ilkel yapıldığını görüyoruz. Şimdi yeni gelişen teknoloji ve son teknoloji makineler ile çok daha ileri boyutta baskılar yapabiliyor ve çok daha kısa sürede müşteriye cevap verebiliyoruz. Bunun sonucunda da teknolojiye ayak uydurabilen, başarılı çalışmalarla kendisini kanıtlayan ve müşteri memnuniyetini sağlayan şirketler ayakta kalıyor. Biz de kendimizi bunları sağlayabilen şirketler arasında görüyoruz. Buradan da şunu anlıyoruz: Teknolojiye ayak uydurabilen şirketler ayakta kaldığı gibi, sektörümüzün önünün çok açık olduğunu ve her geçen gün yeni yatırımlarla daha iyiye gideceğini düşünüyoruz.

“Sistemli, kararlı ve planlı bir şekilde çalışmak bizim geleceğe güvenle bakmamızı sağlıyor”

Erdal Etiket geleceğe nasıl bakıyor? Hedefleri nelerdir ve ne gibi yatırımlar planlıyor?

Geleceğe umutla bakıyoruz. 2013 ve 2014 senesi yatırım senelerimiz oldu. Bu sene içerisinde son olarak dijital flat makinamız da hizmete girecek. Serigrafi ve dijitali birleştirerek daha hızlı hizmet vermeyi amaçlıyoruz. ZÜND G3 XL-3200 makinamızı da iş sonlandırma makinası olarak kullanacağız, böylece işlemlerimizi çok hızlı ve kaliteli şekilde sonuçlandıracağız. Sistemli, kararlı ve planlı bir şekilde çalışmak bizim geleceğe güvenle bakmamızı sağlıyor.