HABERLER
HABERLER
23
EYL
Eurolazer ile Zamandan Kazanın ve ÃretkenliÄi Arttırın. Eurolazer ile Zamandan Kazanın ve Üretkenliği Arttırın.
Eurolaser’in yeni otomatik hareketli masa özelliğine sahip (Shuttle Table Automatic) ürününü Mat Kağıt A.Ş. Demo Merkezi’nde görebilirsiniz.
Eurolazer ile Zamandan Kazanın ve Üretkenliği Arttırın

Vakit nakittir. Bu söz günümüzde her zamankinden daha geçerli durumdadır. Bu kaideden kurtulmak mümkün değil, özellikle de verimli üretim süreci dikkate alındığında. Burada sihirli sözcük otomasyon…

Bu gereklilik, lazer kesim sistemlerinde uzman bir marka olan Eurolaser’in yeni ürün gelişimini de belirledi. Yeni otomatik hareket sistemi, kullanımı çok daha verimli hale getirmektedir.

Basit ve pratik

Çalışma şekli gayet basit, masalar çok kısa sürede değiştirilebiliyor, bu da lazer kesim sürecinin hiç bekleme yapmaksızın devam etmesini sağlıyor. Bir masada materyalin lazer kesim işlemi yapılırken diğer masadaki işlem görmüş materyaller masadan indirilebilir ve ergonomik olarak çok seri bir şekilde yeniden materyal yüklenebilir.

Bu tasarım aslında birkaç yıl önce geliştirildi ve o günden beri başarılı bir şekilde uygulandı. Hali hazırdaki hareketli masa versiyonu şimdi daha fazla otomasyondan geçmiş durumda. Sadece bir butona basmak yeni yüklenmiş masayı indirmeye yetiyor. Değişim ikinci masadaki kesim işlemi tamamlanır tamamlanmaz otomatik olarak başlıyor. Yeni materyal otomatik olarak kesiliyor ve bu esnada da operatör kesim sürecinden hiçbir kesintiye maruz kalmadan bitmiş parçaları toplayabiliyor.

Üretimde %75’e varan verim

Eurolaser GmbH yönetiminden Frank Matschke şu açıklamayı yapıyor: “Müşterilerimiz hareketli masa sistemine çok güveniyor. Yapılan yatırım çok kısa bir sürede geri dönüş sağlıyor, özellikle de malzemeleri yükleme ve indirme işlemi için çok vakit harcandığı durumlarda. Duraklama zamanları diğer lazer sistemlerinde kaçınılmaz oluyor ve hareketli masa sistemi burada seri olarak sürekli kesim işlemi ile iyi sonuçlar veriyor. Sistem kullanımının çok verimli olması üretimin, uygulamaya bağlı olarak, %75’e kadar artmasını sağlıyor.”

Yeni otomatik hareketli masa sistemi ilk olarak Nisan 2014 tarihinde, Hannover’de düzenlenen InPrint’te dünya prömiyerini yaptı. Bu yenilikçi lazer sistem otomasyonunu Eurolazer Türkiye Temsilcisi Mat Kağıtçılık A.Ş.’nin İstanbul – Seyrantepe’de bulunan demo merkezinde görebilirsiniz.