HABERLER
HABERLER
15
ARA
Eurolaser'den Ãstün Teknolojiye Sahip Kesim Makinesi Eurolaser'den Üstün Teknolojiye Sahip Kesim Makinesi
Tam 20 yıl önce büyük format CO2 lazer sistemlerinde uzmanlaşan eurolazer, bugün artık Lueneburg’daki merkez ofisiyle birlikte yaklaşık 100 çalışana sahip, dünyanın en büyük kesim sistemleri üreticilerinden biri.
 

Lazer kesiciler, akrilik, plastik film, tekstil ürünleri ve ahşap gibi metal olmayan malzemeler için kullanılıyor. Eurolaser, 20. yaşını kutlarken eurolaser kesicilerinde yenilikçi birtakım geliştirmeler sunuyor. İlk olarak, daha uygun maliyetli çözümler sunacağını belirten firma, bu kararın şimdiye kadarki en yerinde açıklamalardan biri olduğunu söylüyor. Sadece imalat sürecinin dahi ne kadar maliyetli olduğu düşünülürse, bu oldukça yerinde bir karar. Burada sihirli sözcük ise otomasyon. Yeni otomatik shuttle tablası sayesinde, lazer sistemin kullanımı çok daha kolay hale geliyor. Çalışma prensibi ise oldukça basit ve alıştırma esasına dayanıyor. Sadece tek bir tuşa basılmasıyla kesim tablası birkaç saniye içinde değişiyor ve çalışma aksamadan lazer kesime uygun hale geliyor. Bu değişim, ikinci tabladaki kesim süreci biter bitmez otomatik olarak başlıyor. Yeni malzemeler ise otomatik olarak kesilirken, aynı zamanda operatör bitmiş parçaları herhangi bir zaman kaybı olmadan boşaltabiliyor.

Firmanın sunduğu diğer bir özellik ise müşteri hizmetleri alanında. Watchdog adlı uzaktan teşhis aygıtı sayesinde, eurolaser baştan aşağı yeni bir sistem sunuyor. Müşteri, makinenin başında beklemesine gerek kalmadan istediği yerden lazer sistemi kontrol edebiliyor ve tüm ana fonksyonları takip edebiliyor. Bu aygıt sayesinde servis operatörleri de sorunlara daha hızlı yanıt vererek çok daha hızlı destek sağlayabiliyorlar.

Daha fazla bilgi için: www.eurolaser.com